środa, 24 lutego 2016

Książka "Rok w Prowansji"- Peter Mayle"Rok w Prowansji" Peter Mayle - to książka, do której lubię powracać. Czytałam ją już nie raz i za każdym razem z równie szczerym uśmiechem.

Autor książki przeprowadził się z Anglii do Francji, a dokładnie do Prowansji, wraz z żoną kupili tam dom i zamieszkali. Wszystko pięknie brzmi jak bajka, ale rzeczywistość była nieco inna, bo dom był stary i do remontu, a okoliczni mieszkańcy lekko dziwni, ale na swój sposób przyjaźni.
         Peter Mayle w swojej książce, opisuje właśnie te swoje perypetie związane z remontem domu, opisuje w zabawny sposób mieszkańców i różne historie z nimi związane, opisuje swoje życie dzielone między remontem a  najazdami znajomych i znajomych królika - bo przecież mieszkają w Prowansji  i spanie jest darmowe :)
Wszystko przedstawia z humorem, może nawet z lekką satyrą, ale dającą na pewno do myślenia.
        Książka jest podzielona na rozdziały, a każdy rozdział, to jeden miesiąc z roku. Czyta się ją szybko i przyjemnie, w sam raz na popołudnie z dobrą herbatką kwiatową :) Ja jestem ogromną wielbicielką wszystkich książek Peter'a Mayle'a.

Pozdrawiam i zapraszam do czytania :)
An

5 komentarzy:

 1. Obejrzyj koniecznie film Rok w Prowansji, to inna historia, ale ciepła, cudna, z przepięknymi widokami i przede wszystkim mądra. Kupiłam sobie ten film i widziałam już cztery razy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam, gdyż nie słyszałam o tej książce. A ja mogę polecić Ci An książkę pt. "Marianna i róże". Również w osobliwym klimacie, ale osadzona w moich wielkopolskich realiach :) pozdrawiam i wiosny już wyczekuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, kiedyś miałam w ręku i zapomniałam o niej, chetnie przeczytam :) zachęcilas mnie. Serdeczności przesyłam -Ala

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytajac te ksiazke, po kilklu stronach , jestem glodna i szperam w lodowce.Tak sugestywnie autor opisuje smaiki, zapachy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię jego książki. Nie dość, że ciekawe to jeszcze smaczne.

  OdpowiedzUsuń