wtorek, 14 kwietnia 2015

Magnolia i ptaki

     
        Magnolia  :) szkoda, bo już przekwita, do końca tego tygodnia straci wszystkie kwiaty.
 Dostałam sporo pytań odnośnie tej magnolii. Niestety, nie mam kogo zapytać się, jaki rodzaj jest tej magnolii, wiem tylko, że ma ok 27-30 lat. Nie wiem, czy była zasilana nawozem, raczej niczym, rośnie sama sobie.

To, że jest taka duża i okazała, zawdzięcza po pierwsze - miejscu, w którym została posadzona. Ściana domu osłania ją przed wiatrami i mrozem, a  miejsce jest porządnie nasłonecznione. Po drugie - lekkie zimy. Zimy w tym regionie nie są tak mroźne, jak w Polsce, są o wiele cieplejsze. Nawet tulipany w glebie porządnie nie zmarzną i wiosną mało ich wychodzi :)


Największymi amatorami magnolii są sikorki :)

A to moja mądra sówka, którą kupiłam w niedzielę na wystawie minerałów w Stuttgarcie.Mój ulubiony sprzedawca, zawsze mnie czymś ciekawym zaskoczy :)
Pozdrawiam
An

8 komentarzy:

 1. Jakie cudne magnolie. Moje ani razu nie zakwitły. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Magnolie u nas, na północy dopiero zaczęły kwitnąć. Jeszcze mamy czas, by się nimi nacieszyć. A sówka - świetna:-))
  Pozdrawiamy!
  Asia i Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna magnolia, to zachwycające drzewo, bardzo żałuję, ze w moim ogrodzie nie ma na nie miejsca...
  Pozdrawiam cieplutko, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Magnolia jest śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na najbardziej popularną w tych okolicach magnolię Soulange'a - w moim mieście rośnie taka wielkości sporego drzewa (sięga drugiego piętra domu). Piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Magnolia pośrednia, magnolia Soulange'a (Magnolia ×soulangeana Soul.-Bod.) – gatunek drzew lub krzewów, należący do rodziny magnoliowate. Jest mieszańcem magnolii purpurowej (M. liliflora) i magnolii nagiej (M. denudata), wyhodowanym w latach 1820-26 przez botanika Stefana Soulange`a-Bodina we Fromont we Francji. W Polsce nie występuje w środowisku naturalnym. Jest uprawiana, jako roślina ozdobna. Tak mi się zdaje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Magnolia przepiękna.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi nazwy magnolii. Nie zapytałam, jaka to magnolia, a teraz już nie ma szans, żeby się tego dowiedzieć. Cieszę się, że się podoba :) dzisiaj już nie ma żadnego kwiatka, wszystkie opadły i rosną teraz listki.

  Pozdrawiam
  An

  OdpowiedzUsuń