czwartek, 24 lutego 2011

Ozdobne szpile - mini kurs

Bardzo spodobało mi się ozdabianie szpilami dekoracji. Szpile używam do dekoracji kwiatowych, bukietów, stroików świątecznych, scrap-albumów, kartek, haftowanych obrazków itp. Dzisiaj pokażę jak ozdobić i wykorzystać szpile.
Są też w sklepach biżuteryjnych specjalne szpile do kapeluszy, jako brosza, które również można ozdobić według własnego pomysłu i użyć. Te szpile mają specjlną końcówkę, którą zakłada się na szpilę, żeby nie wysunęła się z ubrania, i żeby się nie ukłuć.


Dobrze, to przystępujemy do ozdabiania szpili, którą użyjemy do scrap-albumu:Potrzebne materiały:
- duże szpile z perłami (kupiłam w sklepie florystycznym, albo na giełdzie)
- perełki albo inne korale
- przekładka biżuteryjna (nie musi być)
- klej (np UHU , albo klej minutka) - ja używam kleju do koralików
- coś do zabezpieczenia końcówki - użyłam dwustronnej 3mm taśmy 3D

 Żeby przykleić szpilę do albumu należy użyć gorącego kleju, nakładając go dookoła i na taśmę 3D dosyć grubo i dokładnie.

 Według własnego uznania skomponować ozdobę z koralików i przekładki. Delikatnie przesunąć koraliki i klejem minutką, albo innym klejem, przykleić koraliki na szpili.
Na koniec szpili dać kropelkę kleju i szpilę wpić w kawałek taśmy dwistronnie klejącej 3D. Szila gotowa, można ją yżyć do albumu, albo kartek.
Podobnie można zrobic z małymi szpilkami krawieckimi. Ozdoba będzie mniejsza, ale równie ładna.

Miłej zabawy :)

6 komentarzy:

 1. An, na scrapowaniu to ja sie nie znam, ale takie szpile, to ja bym sobie mogła nawet w uszy wsadzić :) bardzo piekne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No proszę, jakie sprytne :-)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. An dawno do ciebie nie pisałam, a muszę , zachwyciłam się poprzednim albumem, jest przepiękny, no i ten kursik super. Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy kursik :) Ja też nie jestem w temacie scrapowania, ale takie ozdobne szpile ładnie wyglądałyby np. na kapeluszach. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomyslowe te szpilki. Trzeba bedzie pomyslec nad wykorzystaniem Twojego kursiku::0 Dziekuje za inspiracje!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale pomysłowe. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń