środa, 15 stycznia 2014

Książka "Szmaragdowa tablica"Pierwszy w nowym roku post i pierwsza przeczytana książka. Tak się właśnie zaczyna mój nowy rozdział, czyli kolejny rok. Miałam czas ostatnio przeczytać książkę, ponieważ chorupsko mnie złożyło.


       Wybrałam książkę sugerując się zachęcającym opisem na okładce. Co znalazłam ? dokładnie to, do czego mnie zachęcono, czyli miłość, namiętność, zdrada i zagadka :) Ta ostatnia najbardziej mnie interesowała.
        Rzecz dzieje się  na początku w trzech, później w dwóch wątkach- współczesnym i wojennym.
Młoda kobieta za namową swojego narzeczonego poszukuje tajemniczego obrazu pt."Alchemik" Żeby zrozumieć złożoność poszukiwań i tajemnicy jaką w sobie kryje obraz, trzeba cofnąć się do dalekiej przeszłości ,a także śledzić jego losy w czasie wojny. Kobieta w swoich poszukiwaniach natrafia na zaskakujące zdarzenia, ale w tych zmaganiach towarzyszy jej sympatyczny mężczyzna, który ma jednak ukryty w tym cel.

Akcja toczy się sprężyście i interesująco, dlatego książkę pochłonęłam w trzy dni.   Książkę oceniam na dobrą i interesującą, mimo, że nie lubię tematów wojennych.Pozdrawiam An

6 komentarzy:

 1. Też lubię książki z zagadką i miłością w tle.

  OdpowiedzUsuń
 2. oficjalnie mogę stwierdzić, że czuję się zaciekawiona :) bardzo lubię takie połączenia kryminałów z wątkiem miłosnym - często czytam Norę Roberts gdzie coś takiego to standard.

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystko super, gdyby nie ta intrygująca zakładeczka wyzierająca z boku książki... nie można od niej oderwać oczu, książka przez to stanowi jakby tło :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładeczka jedna z moich ulubionych :)

   Usuń
 4. Mnie również książka się podobała, polecam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. przypomniałaś mi, że chciałam przeczytać, notuję tytuł raz jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń